Licznik na basenie Park Wodny w CRS Zielona Góra

Potrzeba matką wynalazku

Chodząc na basen dobrze jest wiedzieć, ile osób jest w środku. Dzięki temu wiemy, że będzie się pływało luźno; czasem okaże się natomiast, że lepiej przełożyć wizytę w parku wodnym na późniejszą godzinę lub następny dzień. Nie pływa się bowiem przyjemnie, kiedy na torze jest więcej niż 5 osób.

Częściowe rozwiązanie

Bardzo dobrym pomysłem Parku Wodnego w CRS Zielona Góra było udostępnienie na swojej stronie internetowej www.parkwodny.zgora.pl licznika osób odwiedzających aquapark. Takie rozwiązanie wymaga jednak od użytkownika, aby uruchomił komputer, otworzył przeglądarkę i wszedł na stronę pływalni. Oczywiście stronę Parku Wodnego w Zielonej Górze można też odwiedzić z komórki, jednak pobieranie całej zawartości strony na komórce po pierwsze trwa długo, a po drugie obciąża nasz pakiet internetowy (w zależności od usługi).

Proponowane rozwiązanie

Odpowiadając na potrzebę i upraszczając sposób pozyskania informacji z basenu, proponujemy zainstalować na swoim smartfonie czy tablecie drobny widget, który pokaże aktualną ilość osób w zielonogórskiej pływalni CRS. Do obsługi wystarcza aktywne połączenie z internetem i kliknięcie zaledwie jednego przycisku. Rozwiązanie wygodne, szybkie i mało obciążające transfer danych.

Licznik na basenie

Czerwone pole pokazuje liczbę osób na pływalni. Zielone pole to liczba wolnych miejsc na basenie. Widget Licznik na basenie jest darmowy. Obecnie wspieranym basenem jest CRS Zielona Góra.